所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-223 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 2.1 V |
| Maximum Input Voltage | 15 V |
| Maximum Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.23@1A V |
| Accuracy | ±2 % |
| Reference Voltage | 1.295(Typ) V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 1.2A |
| Supplier Device Package | SOT-223-6 |
| Voltage - Output | 2.5V |
| Current - Output | 1A (Max) |
| Package / Case | SOT-223-6 |
| Voltage - Input | Up to 15V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Output Current | 1 A |
| Series | REG104-25 |
| Unit Weight | 0.004265 oz |
| Input Voltage MAX | 15 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Voltage Regulation Accuracy | 2 % |
| Input Bias Current - Max | 0.6 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | + 2.1 V |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | SOT-223 |
| Pin Count | 5 +Tab |
| Polarity Type | Positive |
| Output Voltage Accuracy | �2 % |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Voltage | 15 V |
| Input Voltage (Min) | 2.1 V |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 0.23@1A |
咨询QQ
热线电话