所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8VSSOP |
| Function | Step Up/Step Down |
| Output Current | 50(Min) mA |
| Output Voltage | 3 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Number of Outputs | 1 |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Output Type | Fixed |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output | 50mA |
| Voltage - Output | 3V |
| Type | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost), Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Voltage - Input | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product Category | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | REG711-3 |
| Unit Weight | 0.000917 oz |
| Width | 3 mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | VSSOP-8 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | VSSOP |
| Pin Count | 8 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.8 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
咨询QQ
热线电话