所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8VSSOP |
| Function | Step Up/Step Down |
| Output Current | 50(Min) mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package Name | SSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Output Voltage | 3.3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 8 |
| Package Width | 3.1(Max) |
| Supplier Package | VSSOP |
| Package Length | 3.1(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Output Current | 50(Min) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.8 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 50mA |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Type | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost), Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Voltage - Input | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | REG711EA3.3250DKR |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Product Category | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | REG711-33 |
| Unit Weight | 0.000917 oz |
| Width | 3 mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | VSSOP-8 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | VSSOP |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.8 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Primary Input Voltage | :4.05V |
| No. of Outputs | :1 |
| Voltage Regulator Case Style | :MSOP |
| No. of Pins | :8 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :MSL 2 - 1 year |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :711 |
| Frequency | :1MHz |
| Input Voltage Max | :5.5V |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Supply Voltage Min | :1.8V |
| Termination Type | :SMD |
| Voltage Regulator Type | :Boost-Buck |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | VSSOP (DGK) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| New Flag | |
| Switching Frequency | |
| Functional Diagram | |
| Vout | 3.3 |
| Efficiency | |
| Package Group | VSSOP |
| Reference Design | |
| Topology | Buck-Boost |
| Iout | 0.05 |
| Datasheet | SBVS027A |
| Special Features | Enable |
| Market Segment | Consumer & Portable Electronics |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Iq | |
| Vin | 5.5 |
咨询QQ
热线电话