所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Rheostats |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Rheostats |
| Power Rating | 12.5 W |
| Resistance | 50 Ohms |
| Taper | Linear |
| Packaging | Bulk |
| Series | REL |
| Resistance (Ohms) | 50 |
| Actuator Length | 15.88mm |
| Features | Open Frame |
| Termination Style | Solder Lug |
| Power (Watts) | 12.5W |
| Actuator Diameter | 3.18mm |
| Standard Package | 1 |
| Rotation | 300° |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Track Resistance | :50ohm |
| Track Taper | :Linear |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Resistor Element Type | :Wirewound |
| Adjustment Type | :Side |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| No. of Turns | :1 |
| Weight (kg) | 0.018 |
| Tariff No. | 85333100 |
咨询QQ
热线电话