所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 5 Ohm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 7.5 W |
| Product Height | 8.13 mm |
| Product Length | 28.58 mm |
| Operating Temperature | -55 to 250 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Wirewound Resistors - Chassis Mount |
| RoHS | No |
| Resistance | 5 Ohms |
| Temperature Coefficient | 50 PPM / C |
| Series | RH |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 250 C |
| Dimensions | 8.48 mm Dia. x 16.41 mm W x 15.24 mm L x 8.13 mm H |
| Packaging | Bulk |
| Product | Power Resistors Wirewound Aluminum Housed |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Part # Aliases | 1% 5 RH5 |
| Resistance Value | 5 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Product Depth | 16.41 |
| Mounting | Flange Mount |
| Temperature Coefficient | ±50 |
| Termination Style | Axial |
| Product Length | 28.58 |
| Product Height | 8.13 |
| Power Rating | 7.5 |
| Case Style | Aluminum Housed |
| Technology | Wirewound |
| Resistance (Ohms) | 5 |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Flanges |
| Height | 0.335" (8.51mm) |
| Size / Dimension | 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Power (Watts) | 5W |
| Composition | Wirewound |
| Other Names | RHA-5.0 |
| Package/Case | Axial, Box |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Case Diameter | 8.48 mm |
| Case Width | 16.41 mm |
| Case Length | 15.24 mm |
| Case Height | 8.13 mm |
咨询QQ
热线电话