所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 100 Ohm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 25 W |
| Product Height | 13.87 mm |
| Product Length | 49.23 mm |
| Operating Temperature | -55 to 250 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Wirewound Resistors - Chassis Mount |
| RoHS | No RoHS Version Available |
| Resistance | 100 Ohms |
| Temperature Coefficient | 20 PPM / C |
| Series | RH |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 250 C |
| Dimensions | 13.97 mm Dia. x 27.43 mm W x 26.97 mm L x 13.87 mm H |
| Packaging | Bulk |
| Product | Power Resistors Wirewound Aluminum Housed |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Part # Aliases | 1% 100 RH25 |
| Coefficiente di temperatura | ±20 |
| Tecnologia | Wirewound |
| Stile termine | Axial |
| Classificazione potenza | 25 |
| Stile del case | Aluminum Housed |
| Montaggio | Flange Mount |
| Valore della resistenza | 100 |
| Confezione | Card Pack |
| Altezza prodotto | 13.87 |
| Profondità prodotto | 27.43 |
| Tolleranza | 1% |
| RoHS UE | Not Compliant |
| Lunghezza del prodotto | 49.23 |
| Resistance (Ohms) | 100 |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Flanges |
| Height | 0.561" (14.25mm) |
| Size / Dimension | 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Power (Watts) | 25W |
| Composition | Wirewound |
| Other Names | RHC-100 |
| Package/Case | Axial, Box |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Case Diameter | 13.97 mm |
| Case Width | 27.43 mm |
| Termination Style | Solder Lug |
| Case Length | 26.97 mm |
| Case Height | 13.87 mm |
| Product Range | :VISHAY - RH Series |
| Resistance Tolerance | :± 1% |
| Resistor Element Type | :Wirewound |
| Filter Terminals | :Axial Lugs |
| Weight (kg) | 0.009 |
| Tariff No. | 85332900 |
咨询QQ
热线电话