所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 100 Ohm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 25 W |
| Product Height | 13.87 mm |
| Product Length | 49.23 mm |
| Operating Temperature | -55 to 250 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Resistance Value | 100 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 27.43 |
| Mounting | Flange Mount |
| Temperature Coefficient | ±20 |
| Termination Style | Axial |
| Product Length | 49.23 |
| Product Height | 13.87 |
| Packaging | Card Pack |
| Power Rating | 25 |
| Case Style | Aluminum Housed |
| Technology | Wirewound |
| Resistance (Ohms) | 100 |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Flanges |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Height | 0.561" (14.25mm) |
| Size / Dimension | 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Power (Watts) | 25W |
| Composition | Wirewound |
| Other Names | RHRC-100 |
| Package/Case | Axial, Box |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Maximum Operating Temperature | +250°C |
| Maximum Temperature Coefficient | +20ppm/°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Minimum Temperature Coefficient | -20ppm/°C |
| Resistance | 100Ω |
| Case Diameter | 13.97 mm |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product | Power Resistors Wirewound Aluminum Housed |
| Product Category | Wirewound Resistors |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 250 C |
| Series | RH |
| Case Length | 26.97 mm |
| Case Height | 13.87 mm |
| Case Width | 27.43 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Range | :VISHAY - RH Series |
| Resistance Tolerance | :± 1% |
| Resistor Element Type | :Wirewound |
| Filter Terminals | :Axial Lugs |
| Weight (kg) | 0.009 |
| Tariff No. | 85331000 |
| Material,Element | Wirewound |
| PackageType | AluminumHoused |
| Power,Rating | 25W |
| SpecialFeatures | Military |
| Termination | Lug |
咨询QQ
热线电话