所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 1 KOhm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 50 W |
| Product Height | 15.49 mm |
| Product Length | 70.64 mm |
| Operating Temperature | -55 to 250 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Wirewound Resistors - Chassis Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 1 kOhms |
| Temperature Coefficient | 20 PPM / C |
| Series | RH |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 250 C |
| Dimensions | 16 mm Dia. x 28.96 mm W x 49.99 mm L x 15.49 mm H |
| Packaging | Card Pack |
| Product | Power Resistors Wirewound Aluminum Housed |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Flanges |
| Height | 0.625" (15.87mm) |
| Size / Dimension | 1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Power (Watts) | 50W |
| Composition | Wirewound |
| Other Names | RHRD-1.0K |
| Package/Case | Axial, Box |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Maximum Operating Temperature | +250°C |
| Maximum Temperature Coefficient | +20ppm/°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Minimum Temperature Coefficient | -20ppm/°C |
| Technology | Wire Wound |
| Termination Style | Axial |
| Case Diameter | 16 mm |
| Case Length | 49.99 mm |
| Case Height | 15.49 mm |
| Case Width | 28.96 mm |
| Product Range | :VISHAY - RH Series |
| Resistance Tolerance | :± 1% |
| Resistor Element Type | :Wirewound |
| Body Material | :Ceramic |
| Weight (kg) | 0.027 |
| Tariff No. | 85331000 |
| Material,Element | Wirewound |
| PackageType | AluminumHoused |
| Power,Rating | 50W |
| SpecialFeatures | Military |
| Termination | Lug |
咨询QQ
热线电话