所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 1 KOhm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 50 W |
| Product Height | 15.49 mm |
| Product Length | 70.64 mm |
| Operating Temperature | -55 to 250 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Rated output | 50 W |
| Resistor type | Wire resistor, aluminium case |
| Dielectric strength | 2000 |
| Resistance | 1 |
| Temperature coefficient | ±30 ppm/°C |
| Temperature range | -50...+125 °C |
| Test voltage against housing | 2.5 |
咨询QQ
热线电话