所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 10 KOhm |
| Tolerance | 20 % |
| Power Rating | 1/20 W |
| Mounting | Panel Mount |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Shaft Diameter | 6 mm |
| Standard Package | Trays |
| Product Category | Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Potentiometer |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Turns | 1 |
| Resistance | 10 kOhms |
| Shaft Type | Flat |
| Termination Style | Pin |
| Operating Temperature Range | - 10 C to + 70 C |
| Packaging | Tray |
| Shaft Length | 25 mm |
| Minimum order unit (pcs) | 800 |
| Number of resistor elements | Single-unit |
| Bushing | With |
| Center detent | Without |
| MainCategory | Potentiometers |
| Length of shaft | 25mm |
| Shaft types | Flat |
| Total Resistance | 10kΩ |
| Mounting direction | Vertical type |
| Resistance taper | 1B |
| SubCategory | Rotary Potentiometer |
咨询QQ
热线电话