所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 10 KOhm |
| Tolerance | 20 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 1/20 W |
| Mounting | Panel Mount/Bracket Mount |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Shaft Diameter | 6 mm |
| Standard Package | Trays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Potentiometer |
| Mounting Style | Through Hole |
| Resistance | 10 kOhms |
| Shaft Type | Flat |
| Termination Style | Pin |
| Operating Temperature Range | - 10 C to + 70 C |
| Packaging | Tray |
| Shaft Length | 27.5 mm |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Depth | 11mm |
| Dimensions | 7.5 x 11 x 15.7mm |
| Height | 15.7mm |
| Length | 7.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Maximum Resistance | 10kΩ |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Potentiometer Type | Linear |
| rohs | Compliant |
| Minimum order unit (pcs) | 800 |
| Number of resistor elements | Single-unit |
| Bushing | With |
| Center detent | Without |
| MainCategory | Potentiometers |
| Length of shaft | 27.5mm |
| Shaft types | Flat |
| Total Resistance | 10kΩ |
| Mounting direction | Vertical type |
| Resistance taper | 1B |
| SubCategory | Rotary Potentiometer |
| 系列 | RK11K |
| 容差 | ±20% |
| 最高工作温度 | +60°C |
| 安装类型 | 面板安装,通孔 |
| 额定功率 | 0.05W |
| 高度 | 15.7mm |
| 电位器类型 | 线性 |
| 接端样式 | 针 |
| 长度 | 7.5mm |
| 尺寸 | 7.5 x 11 x 15.7mm |
| 最低工作温度 | -10°C |
| 转数 | 1 |
| 深度 | 11mm |
| Board Level Components | Y |
| 轴直径 | 6 mm。 |
| 最大电阻 | 10kΩ |
咨询QQ
热线电话