所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Insulated Shaft Potentiometer |
| Resistance | 10 kOhms |
| Shaft Type | Flatted / D |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature Range | - 10 C to + 70 C |
| Packaging | Tray |
| Series | RK11K |
| Shaft Length | 27.5 mm |
| Type | Snap In |
| Life | New At Mouser |
咨询QQ
热线电话