所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Depth | 11mm |
| Dimensions | 7.5 x 11 x 15.7mm |
| Height | 15.7mm |
| Length | 7.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Maximum Resistance | 50kΩ |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Mounting Hole Diameter | 9mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Number of Turns | 1 |
| Potentiometer Type | Logarithmic |
| Power Rating | 0.05W |
| Shaft Diameter | 6 mm |
| Termination Style | Pin |
| Tolerance | ±20% |
| 轴直径 | 6 mm。 |
| 系列 | RK11K |
| 容差 | ±20% |
| 最高工作温度 | +60°C |
| 安装类型 | 面板安装,通孔 |
| 额定功率 | 0.05W |
| 高度 | 15.7mm |
| 电位器类型 | 对数 |
| 接端样式 | 针 |
| 长度 | 7.5mm |
| 尺寸 | 7.5 x 11 x 15.7mm |
| 最低工作温度 | -10°C |
| 转数 | 1 |
| 深度 | 11mm |
| Board Level Components | Y |
| 安装孔直径 | 9mm |
| 最大电阻 | 50kΩ |
咨询QQ
热线电话