所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2URP |
| Configuration | Single |
| Nominal Zener Voltage | 16 V |
| Zener Voltage Tolerance | 9 % |
| Maximum Power Dissipation | 200 mW |
| Maximum Reverse Leakage Current | 0.1 uA |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | URP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Height | 0.9 |
| Maximum Reverse Leakage Current | 0.1 |
| Maximum Power Dissipation | 200 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Nominal Zener Voltage | 16 |
| Package Width | 1.25 |
| PCB | 2 |
| Package Length | 1.7 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Package / Case | SC-76A |
| Supplier Device Package | 2-URP |
| Voltage - Breakdown (Min) | 14.5V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 12V |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | 30pF @ 1MHz |
| Power Line Protection | No |
| Type | Zener |
| Other Names | RKZ16TKG#P1TR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 150C |
| Package Type | URP |
| Rev Curr | 0.0001 mA |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Zener Voltage | 16V |
| Voltage Tolerance | 9% |
| 类型 | Zener |
| 封装/外壳 | SC-76A |
| 电压 - 反向关态(典型值) | 12V |
咨询QQ
热线电话