所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Metal Film |
| Resistance Value | 1.37 KOhm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 1/2 W |
| Product Diameter | 3.51 mm |
| Product Length | 11.43 mm |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Military Standard | MIL-PRF-39017 |
| Case Style | Conformal |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Failure Rate | R (0.01%) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 1.37k |
| Features | Military, Moisture Resistant |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm) |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film |
| Package/Case | Axial |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话