所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 2 Stacked |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 2.2 uF |
| Voltage | 200 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Stacked |
| Termination Style | J Lead |
| Product Length | 10.2 mm |
| Product Height | 6.1(Max) mm |
| Product Depth | 11.2(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Length | 10.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 11.2(Max) |
| Product Height | 6.1(Max) |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Capacitance | 15µF |
| Features | Low ESL (Stacked) |
| Packaging | Bulk |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.402" L x 0.441" W (10.20mm x 11.20mm) |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Package / Case | Stacked SMD, 8 J-Lead |
| Thickness (Max) | 0.320" (8.13mm) |
| Other Names | 478-6121 |
| Lead Style | J-Lead |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X7R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Product Length (mm) | 10.2 mm |
| Product Depth (mm) | 11.2 mm |
| Product Height (mm) | 6.1 mm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Product Range | :AVX - RM Series |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Dielectric Characteristic | :X7R |
| Voltage Rating | :50V |
| Capacitor Case Style | :SMD |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 00000000 |
咨询QQ
热线电话