所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Metal Film |
| Resistance Value | 348 KOhm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 1/10 W |
| Product Diameter | 2.29 mm |
| Product Length | 7.06 mm |
| Temperature Coefficient | ±50 ppm/°C |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Military Standard | MIL-R-10509 |
| Case Style | Conformal |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Standard Package | Tape & Reel |
| メーカ | Vishay |
| 製品カテゴリ | 金属被膜抵抗器 - スルーホール |
| RoHS | いいえ |
| 抵抗 | 348 kOhms |
| 公差 | 1 % |
| 電力定格 | 100 mW |
| 定格電圧 | 200 V |
| 温度係数 | 50 PPM / C |
| 末端様式 | Axial |
| 動作温度範囲 | - 65 C to + 175 C |
| 寸法 | 2.29 mm Dia. x 6.1 mm L |
| パッケージ化 | Reel |
| ケースの直径 | 2.29 mm |
| ケースの長さ | 6.1 mm |
| リード線の直径 | 0.64 mm |
| 製品 | Precision Metal Film Resistors |
| シリーズ | RN |
| 工場パックの数量 | 1000 |
| タイプ | Military Precision Metal Film Resistors |
| 別の部品番号 | RN55C3483FTR |
| Resistance Value | 348K |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Mounting | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ±50 |
| Termination Style | Axial |
| Product Length | 7.06 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Rating | 0.1 (1/10) |
| Fail Safe Fusible Resistor | No |
| Technology | Metal Film |
| Resistance (Ohms) | 348k |
| Features | Flame Retardant Coating, Military |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | Axial |
| Composition | Metal Film |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Case Diameter | 2.29 mm |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product | Precision Metal Film Resistors |
| Product Category | Metal Film Resistors |
| Lead Diameter | 0.64 mm |
| Voltage Rating | 200 V |
| Series | RN |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 175 C |
| Resistance | 348 kOhms |
| Case Length | 6.1 mm |
| Part # Aliases | RN55C3483FTR |
咨询QQ
热线电话