所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating | 3A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.70mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | Green |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Actuator Type | Round, Button |
| Standard Package | 1 |
| Mechanical Life | 6,000 Cycles |
| Circuit | SPST-NO |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Pushbutton Switches |
| Terminal Seal | Unsealed |
| Series | RP3502 |
| Contact Form | SPST |
| Mounting Style | Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| SubCategory | Pushbutton Switch |
| MainCategory | Switches |
| 系列 | RP3502 |
| 面板开口尺寸 | Circular - 12.70mm Dia |
| 开关功能 | Off-Mom |
| 额定电压 - 交流 | 120V |
| 装配类型 | Panel Mount, Front |
| 电路 | SPST-NO |
| 额定电流 | 3A (AC) |
| 颜色 - 致动器/盖帽 | Green |
| 类型 | Standard |
| 致动器类型 | Round, Button |
咨询QQ
热线电话