所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 3A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.70mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Actuator Type | Round, Button |
| Standard Package | 1 |
| Mechanical Life | 6,000 Cycles |
| Circuit | SPST-NC |
| SubCategory | Pushbutton Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话