所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Infrared Receivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Carrier Frequency | 37.9 kHz |
| Transmission Distance | 8 m |
| Viewing Angle | 34 deg, 32 deg |
| High Level Pulse Width | 600 us |
| Low Level Pulse Width | 600 us |
| Minimum High Level Output Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 2 mA |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Supply Current | 0.95 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SMD |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 5.5 V |
| 感应距离 | 8M |
| 取向 | Top View |
| 装配类型 | * |
| BPF 中心频率 | 37.9kHz |
| 电流 - 电源 | 950µA |
咨询QQ
热线电话