所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | * |
| Standard Package | 1 |
| Actuator Style | Round |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 16A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Actuator Marking | On - Off, Vertical |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 20.00mm Dia |
| Circuit | DPST |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话