所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Outline | 6.00mm x 6.00mm |
| Operating Force | 250gf |
| Actuator Type | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 1,000 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination Style | Gull Wing |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Switch Travel | 0.25mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Actuator Height off PCB, from Pins | 5.00mm |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| Standard Pack: | 1,000 |
咨询QQ
热线电话