所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 68 Ohm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 3 W |
| Product Diameter | 4.75 mm |
| Product Length | 15.8 mm |
| Temperature Coefficient | ±20 ppm/°C |
| Operating Temperature | -65 to 250 °C |
| Case Style | Ceramic Hi Temp Sil |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 68 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm) |
| Power (Watts) | 3W |
| Composition | Wirewound |
| Other Names | RSB-68TR |
| Package/Case | Axial |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Case Diameter | 4.75 mm |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product | Power Resistors Wirewound Silicone Coated |
| Product Category | Wirewound Resistors - Through Hole |
| Lead Diameter | 0.81 mm |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 250 C |
| Series | RS, NS |
| Termination Style | Axial |
| Resistance | 68 Ohms |
| Case Length | 14.22 mm |
| Case Height | 0.81 mm |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话