所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Outline | 7.00mm x 3.50mm |
| Operating Force | 180gf |
| Actuator Type | Rectangular Button |
| Mounting Type | Edge Mount, Right Angle |
| Standard Package | 1,700 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Actuator Orientation | Side Actuated |
| Switch Travel | 0.25mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| Features | Board Guide |
| Standard Pack: | 1,700 |
咨询QQ
热线电话