所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 8000 |
| MOQ | 8000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SC-75-3 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.1V |
| Unidirectional Channels | 4 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3V |
| Applications | General Purpose |
| Standard Package | 8,000 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 80W |
| Type | Zener |
| Package/Case | SOT-553 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | RSA6.1J4T2RCT |
| Factory Pack Quantity | 8000 |
| Product Category | TVS Diode Arrays |
| Dimensions | 1.2 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | SC-75A |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Diode Type | :ESD Protection |
| Power Dissipation Pd | :80W |
| Operating Voltage | :6.1V |
| Diode Case Style | :SC-75A |
| No. of Pins | :5 |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| Diode Configuration | :Dual Common Anode |
| Weight (kg) | 0.0025 |
| Tariff No. | 85354000 |
咨询QQ
热线电话