所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Actuation Level | 0.945" (24mm) |
| Material - Housing & Prism | Polyphenylene Sulphide (PPS) |
| Mounting Type | Panel Mount, M16x2 Thread |
| Voltage Rating | 120VDC, 240VAC |
| Minimum Liquid Specific Gravity | 0.85 |
| Operating Temperature | -10°C ~ 120°C |
| Standard Package | 50 |
| Output Configuration | SPST-NC/NO, 600mA |
| Type | Liquid |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| Switching Power | 25W |
| Switching Voltage AC Max | 240 |
| Switching Voltage DC Max | 120 |
| SubCategory | Horizontal |
| Min Fluid SG | 0.85 |
| Temperature Rating | -10°C to +105°C |
| Colour | Grey |
| Material | Plastic |
| Material Type | PPS |
| Must Close Level (SG=1) | 9mm |
| MainCategory | Liquid Level Sensors |
| Mounting Style | Internal Fitting |
| Must Open Level (SG=1) | 24mm |
| Wires | 16/0.2 PVC 1 metre |
| Switching Current | 0.6 Amps |
| Contact Form | N/O (N/C) |
| 材料 - 壳体和棱柱 | Polyphenylene Sulphide (PPS) |
| 系列 | RSF40 |
| 输出配置 | SPST-NC/NO, 600mA |
| 操作温度 | -10°C ~ 120°C |
| 装配类型 | Panel Mount, M16x2 Thread |
| 类型 | Liquid |
| 额定电压 | 120VDC, 240VAC |
| Switching power | 25 |
| Switching voltage | 240 VAC |
| Switching current | 0.6 A |
| Operating temperature | -10...+120 °C |
| Housing Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Connection | PVC Cable 1 m |
| Dimensions ø x L | 30 x 98 mm |
| Mounting aperture ø | 16.5 |
咨询QQ
热线电话