所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Actuation Level | 1.024" (26mm) |
| Material - Housing & Prism | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type | Male 1/8" (3.18mm) NPT |
| Voltage Rating | 300VDC, 300VAC |
| Minimum Liquid Specific Gravity | 0.65 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Standard Package | 50 |
| Output Configuration | SPST-NC/NO, 1A |
| Type | Liquid |
| Other Names | 725-1118 |
| Output Current | :1A |
| Body Material | :Polypropylene |
| Connection Size | :1/8" |
| Float Material | :Polypropylene |
| Fluid Specific Gravity Min | :0.65 |
| Must Close Level | :15mm |
| Must Open Level | :26mm |
| Operating Temperature Max | :100°C |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 00000000 |
| Current | 1A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话