所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Heat Shrinkable Tubing |
| Standard Package | Cable Rolls / Shrink Tubing |
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Material | Fluoropolymer |
| Color | Black |
| Minimum Shrink Temperature | + 150 C |
| Recovered Diameter | 4.8 mm |
| Length | 1 ft |
| Inside Diameter | 9.53 mm |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Chemical Resistant | Yes |
| Features | Semi-rigid |
| Flammability Rating | Highly Flame Resistant |
| Maximum Temperature | + 200 C |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 200 C |
| Packaging | Spool |
| Series | RT-555 |
| Part # Aliases | 0181534002 181534002 |
| 适用区域 | 全球, 全球 |
| Recovered Wall Thickness (Nominal) | .48 mm [ .019 in ] |
| 收缩率 | 2:1 |
| 材料系统代码 | 300 |
| Fluid Type | Aviation Fuel, Brake Fluid, Chemicals/Solvents, De-Icing Fluid, Diesel Fuel, Hydraulic Fluid, Lubricating Oil, Military Decontaminating Agents, Water |
| 材料 | 交联含氟聚合物 |
| Shrink Temperature (Min) (°C) | 220 |
| Recovery Temperature (°C) | 220 |
| 恢复的内径(最大值) | 6.4 mm [ .25 in ] |
| 墙面类型 | 单一 |
| 封装方法 | 件 |
| Flexibility | Semi-Rigid |
| Resistant To | Fluids, Hydrocarbons, Radiation, Strain |
| 扩大内径(最小值) | 12.7 mm [ .5 in ] |
| 低释气 | 是 |
| 颜色 | 黑色 |
| 工作温度范围 (°C) | -65 – 200 |
| 易燃性 | 高阻燃性 |
| 流体阻力 | 浸没式保护, 防溅 |
| 产品来源 | US |
咨询QQ
热线电话