TE Connectivity / Raychem
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Sealing Sleeve |
| Material | Fluoropolymer |
| Color | Black |
| Minimum Shrink Temperature | + 150 C |
| Recovered Diameter | 8.9 mm |
| Length | 69.9 mm |
| Inside Diameter | 9.5 mm |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Chemical Resistant | Yes |
| Features | Sealing material is pre-installed in high temperature heat shrink sleeve |
| Flammability Rating | Highly Flame Resistant |
| Maximum Temperature | + 200 C |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 200 C |
| Series | RT-555 |
| Part # Aliases | CJ6774-000 |
咨询QQ
热线电话