所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | General Purpose Relays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | 2 Form C (DPDT-BM) |
| Coil Resistance | 62 Ohms |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Contact Material | Silver Nickel |
| Coil Type | Monostable |
| Contact Termination | Terminals |
| Height | 15.7 mm |
| Length | 29 mm |
| Packaging | Tube |
| Power Consumption | 400 mW |
| Series | RT2 |
| Width | 12.7 mm |
| Part # Aliases | 1393243-1 |
| Industry Aliases | 1393243-1, RTE24005 |
| Subcategory | Electromechanical Relay |
| Lead Time | 101 Days |
| Coil Current | 80.6mA |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Turn On Voltage (Max) | 3.5 VDC |
| Features | Insulation - Class F, Sealed - Fully |
| Turn Off Voltage (Min) | 0.5 VDC |
| Coil Power | 403 mW |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | PC Pin |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Release Time | 6ms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operate Time | 8ms |
| Contact Rating (Current) | 8A |
| Standard Package | 20 |
| Mounting Type | Through Hole |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Application | Power |
| Contact Configuration | DPDT |
| Depth | 12.7mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Switching Power AC | 2 kVA |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Terminal Type | Through Hole |
| Contact Current Rating | 8 A |
| Type | Power Relay |
| Product Range | :TE - Power PCB Relay RT2 Series |
| Contact Current | :8A |
| Relay Mounting | :Through Hole |
| Coil Voltage VDC Nom | :5V |
| Contact Current DC Max | :8A |
| Contact Current Max | :8A |
| Contact Voltage AC Nom | :400V |
| External Depth | :12.7mm |
| External Height | :15.7mm |
| External Length / Height | :15.7mm |
| External Width | :29mm |
| No. of Poles | :2 |
| Nom Operating Power | :403mW |
| Weight (kg) | 0.009 |
| Tariff No. | 85364900 |
| Brand/Series | RTSeries |
| ContactForm | DPDT |
| CurrentRating | 8A |
| Function | GeneralPurpose |
| MountingType | PCB |
| NumberofPins | 6 |
| RelayType | ElectroMechanical |
| Standards | cULus,CSA,VDE,RoHS |
| Termination | Solder |
| Voltage,Control | 5VDC |
咨询QQ
热线电话