所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Range | :TE - Power PCB Relay RT2 Series |
| Coil Voltage | :5VDC |
| Contact Current | :8A |
| Contact Voltage VAC | :250V |
| Contact Configuration | :DPDT |
| Coil Resistance | :62ohm |
| Relay Mounting | :Through Hole |
| Coil Type | :DC |
| Coil Voltage VDC Nom | :5V |
| Contact Current Max | :8A |
| Contact Voltage AC Nom | :250V |
| External Depth | :29mm |
| External Height | :15.7mm |
| External Width | :12.7mm |
| Nom Operating Power | :400mW |
| Relay Type | :Power |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85364900 |
咨询QQ
热线电话