所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 1200 V |
| Forward Voltage Drop | 2.1 V |
| Recovery Time | 90 ns |
| Forward Continuous Current | 4 A |
| Max Surge Current | 40 A |
| Reverse Current IR | 100 uA |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-251 |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话