所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | MIL Style Potentiometer |
| Taper | Linear |
| Number of Turns | 1 |
| Resistance | 2.5 kOhms |
| Element Type | Carbon |
| Shaft Type | Slotted |
| Termination Style | Solder Lug |
| Voltage Rating | 500 V |
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 10 % |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 125 C |
| Packaging | Bulk |
| Series | RV4 |
| Shaft Diameter | 0.249 in |
| Shaft Length | 0.875 in |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| メーカ | ETI Systems |
| 製品カテゴリ | ポテンショメータ |
| 製品 | MIL Style Potentiometer |
| テーパー | Linear |
| 回転数 | 1 |
| 抵抗 | 2.5 kOhms |
| 定数型 | Carbon |
| シャフト タイプ | Slotted |
| 末端様式 | Solder Lug |
| 定格電圧 | 500 V |
| 電力定格 | 2 W |
| 公差 | 10 % |
| 動作温度範囲 | - 65 C to + 125 C |
| パッケージ化 | Bulk |
| シリーズ | RV4 |
| シャフト径 | 0.249 in |
| シャフト長 | 0.875 in |
| 工場パックの数量 | 25 |
| Track Resistance | :2.5kohm |
| Track Taper | :Linear |
| No. of Turns | :1 |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| Weight (kg) | 0.027 |
| Tariff No. | 85411000 |
| Shaft Length - Metric | :22.225mm |
| No. of Gangs | :1 |
| Adjustment Type | :Shaft |
| Diameter,Shaft | 0.875" |
| Material,Element | Carbon |
| MountingType | Panel |
| NumberofTurns | 1 |
| Power,Rating | 2W |
| Type | Potentiometer |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话