所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SNT-6A(H) |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 2 V |
| Maximum Input Voltage | 6.5 V |
| Maximum Output Current | 0.3(Min) A |
| Output Voltage | 2.7 V |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.14@100mA V |
| Accuracy | ±1 % |
| Line Regulation | 0.2 %/V |
| Load Regulation | 40 mV |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MAX | 6.5 V |
| Dropout Voltage (Max) | 0.21 V at 100 mA |
| Output Current | 300 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SNT-6 A(H) |
| Input Voltage MIN | + 2 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Voltage Regulation Accuracy | 1 % |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SNT-6A |
| Voltage - Output | 2.7V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.14V @ 100mA |
| Current - Output | 300mA (Min) |
| Voltage - Input | Up to 6.5V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dropout Voltage - Max | 0.21 V at 100 mA |
| Input Voltage Min | :2V |
| Input Voltage Max | :6.5V |
| Output Voltage Nom. | :2.7V |
| Dropout Voltage Vdo | :140mV |
| Voltage Regulator Case Style | :SNT-6A |
| No. of Pins | :6 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| Accuracy % | :1% |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Primary Input Voltage | :6V |
| Supply Voltage Max | :6.5V |
| Supply Voltage Min | :2V |
| Termination Type | :SMD |
| Voltage Regulator Type | :LDO Regulator |
| Weight (kg) | 0.000004 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话