所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DO-4 |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 1200 V |
| Peak Average Forward Current | 22 A |
| Peak Reverse Current | 10 uA |
| Peak Forward Voltage | 1.2@30A V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 250 A |
| Operating Temperature | -65 to 200 °C |
| Mounting | Stud |
| Standard Package | Bulk |
| Mounting Style | Screw |
| Brand | Microsemi |
| Product | Rectifiers |
| RoHS | No |
| Package / Case | DO-4-2 |
咨询QQ
热线电话