所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Fuse Block |
| Family | S-8000 |
| Mounting | Bolt |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Fuse Blocks |
| Current Rating | 25 A |
| Voltage Rating | 300 VAC / VDC |
| Number of Poles | 1 |
| Series | S-8000 |
| Mounting Style | Bolt In |
| Color | Black |
| Illumination | No |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Product Depth | 50.8 |
| Product Length | 12.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Height | 14.3 |
| Voltage | 300V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Fuseholder Type | Block |
| Fuse Size | 1/4" Dia x 1-1/4" L (6.35mm x 31.8mm) |
| Termination Style | Solder Lug |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Fuse Type | Cartridge |
| For Use With/Related Products | 3AG |
| Number of Circuits | 1 |
| Contact Material | Spring Bronze |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.288000 oz |
咨询QQ
热线电话