所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 3.05(Max) X 4.32(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Termination Style | Axial |
| Product Length | 4.32(Max) mm |
| Product Diameter | 3.05(Max) mm |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.1 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Product | Conformally Coated MLCCs |
| Case Diameter | 3.05 mm |
| Case Length | 4.32 mm |
| Dimensions | 3.05 mm Dia. x 4.32 mm L |
| Lead Diameter | 0.445 mm |
| Packaging | Reel |
| Series | SA |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Tradename | SpinGuard |
| Product Length | 4.32(Max) |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Diameter | 3.05(Max) |
| Case Style | Dipped |
| Technology | Standard |
| Matchcode | KV100NX7R050K NORM |
| Style | AXIAL |
| Electrodes | VS |
| T(A) min | -55°C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Unit Pack | 5000 |
| Standard Leadtime | 20 weeks |
| MOQ | 5000 |
| C(N) | 100nF |
| Tape width | 65mm |
| T(A) max | +125°C |
| Case size | 11 |
| Automotive | NO |
| V(N) | 50V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm) |
| Applications | General Purpose |
| Other Names | 478-3151-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Type | Axial Leads |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Construction | Axial |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X7R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | Not Required |
| Product Length (mm) | 4.32 mm |
| Product Depth (mm) | Not Required mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
| Product Diameter (mm) | 3.05 mm |
| DELETED | Compliant |
| Product Range | :AVX - SpinGuard SA Series |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Dielectric Characteristic | :X7R |
| Capacitor Terminals | :Axial Leaded |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85322300 |
| Material, Element | Ceramic |
| Termination | Axial |
| Voltage, Rating | 50 VDC |
咨询QQ
热线电话