所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 3.81(Max) X 7.37(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | Z5U |
| Operating Temperature | 10 to 85 °C |
| Termination Style | Axial |
| Product Length | 7.37(Max) mm |
| Product Diameter | 3.81(Max) mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Operating Temperature Range | + 10 C to + 85 C |
| Temperature Coefficient / Code | Z5U |
| Product | Conformally Coated MLCCs |
| Case Diameter | 3.81 mm |
| Case Length | 7.37 mm |
| Dimensions | 3.81 mm Dia. x 7.37 mm L |
| Lead Diameter | 0.445 mm |
| Packaging | Reel |
| Series | SA |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Tradename | SpinGuard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | Z5U |
| Size / Dimension | 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm) |
| Applications | General Purpose |
| Other Names | 478-2443-2 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Type | Axial Leads |
咨询QQ
热线电话