所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8TSSOP |
| Resolution | 11 Bit |
| Accuracy | ±1/±3(Max) °C |
| Function | Temp Sensor |
| Interface Type | Serial (2-Wire, I2C) |
| Operating Supply Voltage | 3 to 5.5 V |
| Output Type | Digital |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Sensor Type | Internal and External |
| Sensing Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Output Fan | Yes |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Output Alarm | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Topology | ADC (Sigma Delta), Multiplexer, Register Bank |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 568-3340-6 |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Part # Aliases | SA56004FDP-T |
| Product Category | Board Mount Temperature Sensors |
| Shutdown | Yes |
| Device Function | Sensor with Alert |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Digital Output - Number of Bits | 11 bit |
| Digital Output - Bus Interface | 2-Wire, I2C, SMBus |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TSSOP-8 |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Configuration | Local, Remote |
| Supply Current | 1 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Temperature Threshold | Programmable |
| 传感器类型 | Internal and External |
| 输出报警 | Yes |
| 操作温度 | -40°C ~ 125°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 5.5 V |
| 功能 | Temp Monitoring System (Sensor) |
| 感应温度 | -40°C ~ 125°C |
| 封装/外壳 | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| 输出风扇 | Yes |
| 输出类型 | I²C™/SMBus™ |
| 精度 | ±3°C(Max) |
咨询QQ
热线电话