所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3PowerDI 5 |
| Type | Schottky Diode |
| Configuration | Single Dual Anode |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 45 V |
| Peak Average Forward Current | 10 A |
| Peak Reverse Current | 300 uA |
| Peak Forward Voltage | 0.47 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 275 A |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | PowerDI 5 |
| Standard Package Name | PowerDI 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Tab | Tab |
| Maximum Continuous Forward Current | 10 |
| Package Height | 1.15(Max) |
| Operating Junction Temperature | -65 to 150 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 45 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Reverse Current | 300 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 275 |
| Package Width | 5.45(Max) |
| Peak Forward Voltage | 0.47 |
| PCB | 2 |
| Package Length | 4.05(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Pin Count | 3 |
| Matchcode | SBR10U45SP5 |
| U(F) | 0.42V |
| Unit Pack | 5000 |
| Standard Leadtime | 19 weeks |
| MOQ | 5000 |
| I(F) | 10A |
| T(j) max | 150°C |
| U(RRM) | 45V |
| I(FSM) | 275A |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300µA @ 45V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 470mV @ 10A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V |
| Thermal Resistance | 73°C/W Ja |
| Supplier Device Package | PowerDI®5 |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Package/Case | PowerDI™ 5 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Super Barrier |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | SBR10U45SP5-13DICT |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Product | Schottky Diodes |
| Product Category | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 150 C |
| Forward Continuous Current | 10 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 300 uA |
| Forward Voltage Drop | 0.47 V |
| Peak Reverse Voltage | 45 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | POWERDI-5 |
| Max Surge Current | 275 A |
| Operating Temp Range | -65C to 150C |
| Package Type | PowerDI 5 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Schottky Diode |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 275 |
| Peak Rep Rev Volt | 45 |
| Rev Curr | 300 |
| Forward Voltage | 0.47 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 10 |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话