所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | * |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300µA @ 45V |
| Mounting Type | * |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 470mV @ 10A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V |
| Supplier Device Package | * |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Standard Package | 5,000 |
| Package / Case | * |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Other Names | SBR10U45SP5Q-13DITR |
| Diode Type | Super Barrier |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| V(RRM) | 45 V |
| V(F) | 0.47 V |
| Package | POWERDI5 |
| Automotive | AEC-Q(101) |
| Mounting | SMT |
| I(F)per diode | 10 A |
| I(FSM) | 275 A |
| Configuration | SINGLE |
| Technology | Schottky |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话