所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300µA @ 20V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 510mV @ 8A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20V |
| Capacitance @ Vr, F | 360pF @ 20V, 1MHz |
| Supplier Device Package | PowerDI™ 5 |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Standard Package | 5,000 |
| Package / Case | PowerDI™ 5 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Other Names | SBR8U20SP5Q-13DITR |
| Diode Type | Super Barrier |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话