所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50µA @ 300V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 8A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300V |
| Thermal Resistance | 4°C/W Jc |
| Capacitance @ Vr, F | 30pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | PowerDI®5 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 30ns |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Standard Package | 5,000 |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Package/Case | PowerDI™ 5 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Other Names | SBR8U300P5-13DITR |
| Diode Type | Super Barrier |
| rohs | Contains lead / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Forward Continuous Current | 8 A |
| Forward Voltage Drop | 0.9 V |
| Reverse Voltage | 300 V |
| Reverse Current IR | 50 uA |
| Recovery Time | 30 nS |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Tradename | POWERDI |
| Package / Case | POWERDI5 |
| Configuration | Single |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Max Surge Current | 280 A |
| 电流 - 平均整流 (Io) | 8A |
| 电压 - DC 反向 (Vr)(最大值) | 300V |
| 不同 If 时的电压 - 正向 (Vf) | 900mV @ 8A |
| 不同 Vr、F 时的电容 | 30pF @ 4V, 1MHz |
| 不同 Vr 时的电流 - 反向漏电流 | 50µA @ 300V |
| 工作温度 - 结温 | -65°C ~ 175°C |
| 反向恢复时间 (trr) | 30ns |
| 二极管类型 | Super Barrier |
| 热阻 | 4°C/W Jc |
咨询QQ
热线电话