所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Brand Range | Enersys PowerSafe |
| Capacity | 14Ah |
| Chemistry | Lead Acid |
| Construction | AGM |
| Dimensions | 140 x 200 x 77mm |
| Lead Acid Type | Deep Cycle |
| Nominal Voltage | 12V |
| Operating Temperature Range | -40 → +50°C |
| Terminal Type | Stud |
| Typical Application | Communication Equipment, Emergency Lighting, Power Generator |
| Weight | 5.7kg |
| Battery Size Code | :- |
| Battery Capacity | :14Ah |
| Battery Voltage | :12V |
| Battery Technology | :Lead Acid |
| External Height | :140mm |
| External Width | :77mm |
| External Depth | :200mm |
| Battery Terminals | :Bolt |
| Battery IEC Code | :- |
| Battery NEDA Code | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| UN Hazard Code | 2800 |
| Weight (kg) | 5.7 |
| Tariff No. | 85072080 |
咨询QQ
热线电话