所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | SKT |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Tube |
| Product Length | 12.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 5.08 |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 3.35 |
| Housing Material | Polyester |
| Pitch | 2.54 |
| Housing Color | Black |
| Maximum Contact Resistance | 10 |
| Maximum Current Rating | 1 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Number of Positions | 10 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Tin |
| Height Above Board | 0.132" (3.35mm) |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Other Names | SAM1137-05 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Contact Resistance Max | 10 mohm |
| Current Rating (Max) | 1 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Product Length (mm) | 12.7 mm |
| Product Depth (mm) | 5.08 mm |
| Product Height (mm) | 3.35 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
咨询QQ
热线电话