所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | SKT |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Number of Positions | 10 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Tube |
| Height Above Board | 0.095" (2.41mm) |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Other Names | SAM1138-05 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话