所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | SKT |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Number of Positions | 10 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Tube |
| Height Above Board | 0.095" (2.41mm) |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Other Names | SAM1141-05 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | :SDL |
| Pitch Spacing | :2.54mm |
| No. of Rows | :2 |
| No. of Contacts | :10 |
| Contact Termination | :Through Hole Vertical |
| Contact Material | :Beryllium Copper |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Row Pitch | :2.54mm |
| Weight (kg) | 0.003 |
| Tariff No. | 85366930 |
咨询QQ
热线电话