所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Accessory Type | :Temperature Indicating Strip |
| For Use With | :Thermindex Temperature Monitors |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| External Length / Height | :50mm |
| External Width | :16mm |
| No. of Sensing Areas | :8 |
| Percentage Accuracy + | :1% |
| Percentage Accuracy - | :1% |
| Response Time | :1s |
| Temperature Max | :160°C |
| Temperature Min | :121°C |
| Temperature Sensing Point 1 | :121°C |
| Temperature Sensing Point 2 | :127°C |
| Temperature Sensing Point 3 | :132°C |
| Temperature Sensing Point 4 | :138°C |
| Temperature Sensing Point 5 | :143°C |
| Temperature Sensing Point 6 | :149°C |
| Temperature Sensing Point 7 | :154°C |
| Temperature Sensing Point 8 | :160°C |
| Weight (kg) | 0.008 |
| Tariff No. | 90251980 |
咨询QQ
热线电话