所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Detection Range | 1 → 5 mm |
| Detection Type | Retroreflective |
| Light Source | Infrared GaAs Emitter |
| Maximum Current | 2 mA |
| Maximum DC Voltage | 5V |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Optical Technology | Phototransistor |
| Output Type | NPN |
| Sensor Style | Block |
| Terminal Type | Solder Tag |
咨询QQ
热线电话