所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 1.27 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 20 |
| Gender | SKT |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Contact Type | Female Socket |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Row Spacing | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | :- |
| Pitch Spacing | :1.27mm |
| No. of Rows | :2 |
| No. of Contacts | :20 |
| Contact Termination | :Solder |
| Contact Material | :Phosphor Bronze |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Lead Spacing | :1.27mm |
| Weight (kg) | 0.0003 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话